Wyszarpali to zwycięstwo! Polscy siatkarze w półfinale mistrzostw świata 2022

W ostatnim ćwierćfinale mistrzostw świata siatkarzy 2022 Polska pokonała USA 3:2. Polscy siatkarze wygrali dwa pierwsze sety, w dwóch kolejnych górą byli Amerykanie i spotkanie rozstrzygnął tie-break, w którym szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze. W sobotnim półfinale Polacy zmierzą się z reprezentacją Brazylii. Drugą parę półfinałową stworzą reprezentacje Włoch i Słowenii. Polacy rozpoczęli to spotkanie nerwowo, od zepsutych zagrywek. Na początku przewagę uzyskali Amerykanie (5:7), ale gospodarze szybko opanowali sytuację. Jakub Kochanowski asem serwisowym dał polskiej drużynie prowadzenie (8:7), a później seria dobrych zagrywek tego zawodnika pozwoliła odskoczyć (20:14). Polacy mieli wyraźną przewagę i spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Przypieczętował je blok Bartosza Kurka (25:20). Gospodarze lepiej w tym secie punktowali zagrywką (3–1) i blokiem (4–0).