Mistrzostwa Europy mężczyzn

Polska pokonała Rosję w trzech setach. Reprezentacja Polski zagra o medale mistrzostw Europy w siatkówce. Podopieczni Vitala Heynena pokonali 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) Rosjan. W półfinale Polacy zmierzą się ze zwycięzcą mecz Czechy - Słowenia. Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla Biało-Czerwonych, którzy od razu uzyskali bezpieczną przewagę punktową. Polacy skutecznie grali blokiem, a na zagrywce odrzucali rywali od siatki. Również w ataku Polacy byli efektywniejsi od przeciwników. W tym elemencie szczególnie dobre wrażenie robili Bartosz Kurek i Wilfredo Leon. Przewaga Polaków przez większą część seta wynosiła ok. 8-9 punktów. Ostatecznie w końcówce seta Biało-Czerwoni jeszcze powiększyli przewagę i wygrali 25:14.